Problemy z wątrobą to coraz częstszy problem. Niewłaściwa dieta, nadużywanie alkoholu i/lub szkodliwych leków. Badania wykazały, że nadwaga również może być przyczyną choroby wątroby.   Oprócz tego chociażby zbyt częste spożywanie alkoholu, które doprowadzić może do marskości wątroby.

Marskość jest to stan, który polega na włóknieniu miąższu narządu, niszcząc jego strukturę. Przez długi czas choroba ta może być niewykryta. Na początku objawia się utratą apetytu, skłonnością do zaparć, wymiotami, apatią i sennością,  oliwkowym, a następnie podżółtaczkowym zabarwieniem skóry i twardówek oczu, powiększeniem obwodu brzucha, pobolewaniem w prawym podżebrzu. To tylko niektóre z symptomów. Rozwojowi tej choroby wątroby sprzyjać mogą niedobory żywieniowe oraz niektóre schorzenia przemiany materii. Diagnozuje się ją na podstawie wywiadu lekarskiego. By określić stopień zaawansowania, należy przeprowadzić biopsję. Wyróżnia się dwa etapy leczenia. Na początku potrzebne jest wsparcie upośledzonej czynności wątroby, potem likwiduje się przyczyny marskości. Chory musi pamiętać o wyeliminowaniu alkoholu i szkodliwych leków. Powinien się też oszczędzać i stosować odpowiednią dietę.

Choroby wątroby bywają bardzo poważne i trudne do wyleczenia, ale wielu ludzi dowiaduje się o tym zbyt późno. Niektórzy w ogóle nie dbają o wątrobę, a kiedy dochodzą do wniosku, że chyba powinni dowiadują się, że cierpią na jakąś dziwną przypadłość właśnie z udziałem tego narządu. Czasem nawet leki już nie są w stanie pomóc. Trzeba wobec tego temu zapobiegać. Więcej przydatnych informacji można znaleźć na stronie

  Najlepsze kursy wymiany walut