Turystyka rowerowa zyskuje sobie w Polsce coraz większe rzesze entuzjastów. Nic dziwnego, jest to wygodne, tanie i bardzo zdrowe, ale również męczące i wymagające dobrej kondycji.
Dzięki podróżowaniu rowerem oszczędzamy na eksploatacji samochodu i kosztach paliwa. Możemy też zatrzymywać się na noclegi na polach namiotowych, zamiast płacić za hotel. Jesteśmy też bardzo mobilni i co dziennie możemy nocować w nowym miejscu.
Do takiej wyprawy trzeba się jednak odpowiednio przygotować. Przede wszystkim nasz bagaż ograniczamy do minimum. Zabieramy szybkoschnące ubrania i pakujemy je w specjalne torby do przewożenia rowerem. Możemy też kupić sobie specjalna przyczepę do roweru. Przygotowujemy się na różnorodną pogodę: zabieramy nakrycie głowy i kremy z filtrem na wypadek upałów i kurtkę przeciwdeszczową, którą założymy w czasie burzy. Starannie planujemy trasy, żeby mieć się gdzie zatrzymać każdego dnia. Na każdym odcinku trasy musimy też mieć przy sobie świeżą wodę i opatrunki, na wypadek gdyby nam lub komuś innemu przytrafił się wypadek.

  Tanie noclegi w Polsce.