To, że twoi znajomi co roku wyjeżdżają do krajów tak egzotycznych, że nie są w stanie poprawnie wymówić ich nazwy, nie znaczy to, że twoje wakacje w Turcji czy Egipcie są w jakikolwiek sposób gorsze. Dla niektórych dwa tygodnie byczenia się na plaży i nurkowania przy rafie koralowej to wszystko, czego potrzebują do szczęścia.
Być może osoby, które wolne chwile wolą spędzać na wielogodzinnych lotach samolotem, jeździe w nieklimatyzowanym, przepełnionym busem i żywić się niezbyt smacznym ani świeżym jedzeniem, po prostu nie mają wystarczająco wiele wyzwań w swoim życiu codziennym. Może też muszą udowodnić coś sobie i innym i dlatego wyszydzają twoje leniwe wakacje, ale jedno jest pewne: dobrze masz bawić się ty.
W trakcie takich leniwych wakacji pod palma nie tylko wypoczniesz i opalisz się na heban, ale naładujesz akumulatory na kolejny, ciężki rok. To nieprawda też, że nie poznasz innych kultur – poznasz kulturę dużych, międzynarodowych hoteli, w których jedzenie magicznie pojawia się na stołach a boye hotelowi noszą twoja obładowaną walizkę.

  Kobieta w podróży