• Płytki, które upiększą każde wnętrze

    Płytki, które upiększą każde wnętrze

    Można łatwo zdać sobie sprawę z tego, że płytki potrafią upiększyć każde wnętrze. Czasem wystarczy jedynie wybrać te naprawdę ładne, modne, aby poprawić wygląd całego pomieszczenia. Problem natomiast polega na tym, że dziś o tak ładnie wykonane płytki wcale nie trudno. Jest ich całkiem dużo, w związku z czym nie jest łatwo zdecydować się na …

Rzym mniej znany

Rzym mniej znanyNiemal każdy Polak za punkt honoru stawia sobie co najmniej raz w życiu pojechać Rzym i zwiedzić Koloseum, Watykan i ewentualnie Fontannę Di Trevi. Oczywiście, te miejsca są ciekawe, ale Wieczne Miasto ma do zaoferowania zdecydowanie więcej.
Koloseum nie jest nawet w połowie tak ciekawe jak mogłoby się wydawać i ciężko spędzić tam więcej niż pół godziny. Zaraz obok znajduje się za to Wzgórze Kapitolińskie, a z biletem do Koloseum można tam wejść za darmo (to działa także w drugą stronę, warto więc kupić bilet tam, gdzie akurat kolejka jest krótsza). Na Wzgórzu można zobaczyć wiele ruin po monumentalnych świątyniach i łaźniach oraz domek z pierwszych lat funkcjonowania miasta.
Fanom starożytnych ruin spodoba się też Ostia Antica, czyli pozostałości po antycznym mieście portowym, które znajduje się na obrzeżach Rzymu i można dojechać tam komunikacją miejską. Turyści za niską opłatą mogą przechadzać się dobrze zachowanymi uliczkami, wchodzić między domy i do ich wnętrz, by dojść wreszcie do centrum kulturalno-sakralnego.

Comments are closed.