• Turystyczne wyprawy z biurem podróży

    Turystyczne wyprawy z biurem podróży

    Obecnie podróże dla wielu z nas stają się pewnym sposobem na spędzanie wolnego czasu, ważnym elementem staje się jednak nasza chęć poznawania świata, bardzo odległe wycieczki jakie wykupujemy dzięki biurom podróży jakie posiadają siedziby w naszym kraju. Ważnym czynnikiem staje się jednak rozwaga, biura podróży w pewnym momencie bardzo obniżyły swoje loty, dbałość o jakość …

Rzym mniej znany

Rzym mniej znanyNiemal każdy Polak za punkt honoru stawia sobie co najmniej raz w życiu pojechać Rzym i zwiedzić Koloseum, Watykan i ewentualnie Fontannę Di Trevi. Oczywiście, te miejsca są ciekawe, ale Wieczne Miasto ma do zaoferowania zdecydowanie więcej.
Koloseum nie jest nawet w połowie tak ciekawe jak mogłoby się wydawać i ciężko spędzić tam więcej niż pół godziny. Zaraz obok znajduje się za to Wzgórze Kapitolińskie, a z biletem do Koloseum można tam wejść za darmo (to działa także w drugą stronę, warto więc kupić bilet tam, gdzie akurat kolejka jest krótsza). Na Wzgórzu można zobaczyć wiele ruin po monumentalnych świątyniach i łaźniach oraz domek z pierwszych lat funkcjonowania miasta.
Fanom starożytnych ruin spodoba się też Ostia Antica, czyli pozostałości po antycznym mieście portowym, które znajduje się na obrzeżach Rzymu i można dojechać tam komunikacją miejską. Turyści za niską opłatą mogą przechadzać się dobrze zachowanymi uliczkami, wchodzić między domy i do ich wnętrz, by dojść wreszcie do centrum kulturalno-sakralnego.

Comments are closed.