• Dlaczego uczenie się języków obcych jest ważne?

    Dlaczego uczenie się języków obcych jest ważne?

    Nieznajomość podstawowych języków obcych, jak angielski, czy niemiecki sprawia ludziom wiele kłopotów. Szczególnie takie kłopoty pojawiają się podczas podróży do innego kraju. Porozumienie się wtedy z miejscową ludnością bez przewodnika, jest niemożliwe. Wówczas trzeba spacerować ze słownikiem w ręku, co może wyglądać dość komicznie. Warto nauczyć się chociaż kilku podstaw językowych, aby móc zadać miejscowej …

Zwykły podróżnik

To, że twoi znajomi co roku wyjeżdżają do krajów tak egzotycznych, że nie są w stanie poprawnie wymówić ich nazwy, nie znaczy to, że twoje wakacje w Turcji czy Egipcie są w jakikolwiek sposób gorsze. Dla niektórych dwa tygodnie byczenia się na plaży i nurkowania przy rafie koralowej to wszystko, czego potrzebują do szczęścia.
Być może osoby, które wolne chwile wolą spędzać na wielogodzinnych lotach samolotem, jeździe w nieklimatyzowanym, przepełnionym busem i żywić się niezbyt smacznym ani świeżym jedzeniem, po prostu nie mają wystarczająco wiele wyzwań w swoim życiu codziennym. Może też muszą udowodnić coś sobie i innym i dlatego wyszydzają twoje leniwe wakacje, ale jedno jest pewne: dobrze masz bawić się ty.
W trakcie takich leniwych wakacji pod palma nie tylko wypoczniesz i opalisz się na heban, ale naładujesz akumulatory na kolejny, ciężki rok. To nieprawda też, że nie poznasz innych kultur – poznasz kulturę dużych, międzynarodowych hoteli, w których jedzenie magicznie pojawia się na stołach a boye hotelowi noszą twoja obładowaną walizkę.

Comments are closed.