• Udajemy się do ciepłych krajów

    Udajemy się do ciepłych krajów

    Wielu ludzi nie lubi okresu zimowego i marzy w tych miesiącach o ciepłych krajach. Wyjściem z tej sytuacji może okazać się wakacyjny turnus zimowy. Gdzie, więc wyjechać? Niestety Polska w tym czasie okazuje się być niezbyt przyjazna dla kochających gorąco turystów. Nawet w Chorwacji w ciągu lata upalnej nie zaznamy w miesiącach zimowych dużych temperatur. …

Pielęgnacja podrażnień skóry niemowlęcej

Skóra niemowlęca jest skłonna do różnego rodzaju podrażnień. Mogą one na niej powstawać w niemal naturalny sposób w powiązaniu z ogólnym rozwojem dziecka, a także w związku z tym, że dziecko weszło w kontakt z jakimiś czynnikami drażniącymi. Trzeba przyznać, że niektóre niemowlęta posiadają na tyle wrażliwą skórę, iż ich rodzice nie są w stanie nie do końca przewidzieć, jakiego rodzaju czynniki wywołują u ich reakcje skórne.

W związku z tym bardzo ważne jest, aby rodzice niemowląt posiadali w domu najbardziej odpowiednie środki służące do pielęgnacji niemowlęcej skóry. W zależności od tego, jakiego rodzaju skóra posiadana jest przez niemowlę, rodzice będą musieli sięgać po różnego rodzaju środki pielęgnacyjne. Będą to więc zarówno środki przeznaczone do skóry normalnej, jak i środki przeznaczone do skóry suchej czy atopowej.

Trzeba przyznać, że posiadanie przez niemowlę skóry atopowej (http://emolium.pl/baza-wiedzy/azs/) jest bardzo poważnym problemem. Dzieje się tak dlatego, że skóra niemowlęca ogólnie jest bardzo wrażliwa, a posiadanie przez niemowlę skóry atopowej stanowi dodatkowy problem, ponieważ sprawia, iż niemowlę nie może spokojnie przechodzić całego procesu jego kąpieli. Może ono bardzo silnie reagować na wszelkie środki nakładane na jego skórę i nie będzie chciało uczestniczyć w czynnościach pielęgnacyjnych. Na szczęście w sprzedaży dostępne są dobrej jakości produkty marki emolium, które mogą być stosowane do pielęgnacji atopowej skóry niemowlęcej. Takie produkty mogą być zarówno produktami marki emolium, jak i produktami bardziej specjalistycznymi.

Comments are closed.