• Zakrzepica w ciąży

    Zakrzepica w ciąży

    Jesteś w ciąży i dowiedziałaś się, że masz zakrzepicę? Nie masz pojęcia co to jest zakrzepica i czy jest groźna dla dziecka i ciebie? Z tego artykułu dowiesz się najważniejszych rzeczy na ten temat. Zakrzepica jest chorobą związaną z nieodpowiednim funkcjonowaniem żył lub tętnic, które to nieprawidłowe działanie powoduje powstawanie skrzepów, a wraz z nimi …

Atrakcyjne dłonie – jak osiągnąć taki efekt?

Piękne dłonie, to przede wszystkim zadbane dłonie. Co to oznacza w praktyce?

Nierzadko zdarza się, że nasze dłonie są spękane i suche. To najczęściej występujące problemy ze skórą w tych partiach ciała. Niekiedy tendencję do szorstkich dłoni mogą być dziedziczne, ale znacznie częściej wynikają z niewłaściwego dbania o nie. Jeżeli używamy na bieżąco głównie zimną wodę, stosujemy detergenty bez zabezpieczenia w postaci rękawiczek, narażamy dłonie na brak osłony zimą i nie stosujemy żadnych preparatów ochronnych w postaci kremów do rąk, możemy spodziewać się, że wcześniej czy później nasze dłonie staną się szorstkie, spękane i zgrubiałe.

W przypadku dłoni ważne jest również to, jak dbamy o paznokcie. Często ich stan może wskazywać na niedobory, występowanie konkretnych chorób, czy niewłaściwą dietę. Tak jest między innymi wówczas, gdy zbyt szybko łamią się, mają zbyt intensywne zabarwienie lub z kolei są zbyt blade, bądź występują na nich plamy. Warto więc przyjrzeć się swoim paznokciom i odpowiednio o nie dbać. Dziś na rynku dostępne są różnego rodzaju preparaty mające na celu wzmocnić płytkę paznokcia i zabezpieczyć ją przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Aby upiększyć dłonie możemy stosować oprócz produktów pielęgnacyjnych również różne dodatki. Atrakcyjne lakiery do paznokci i top coat (http://pl.rimmellondon.com/produkty/paznokcie/super-gel-top-coat ) dla wzmocnienia efektu, to świetny sposób, aby nasze dłonie nabrały wyrazu. Dodatki w formie biżuterii, takie jak pierścionki czy bransoletki i zegarki również przykuwają oko, dlatego warto je stosować, aby podkreślić piękne dłonie.

Comments are closed.