• Kobieta w podróży

    Kobieta w podróży

    Szykując się do wyjazdu: obojętnie czy lecimy samolotem do innego miasta w Polsce czy płyniemy statkiem na drugi koniec świata, musimy się odpowiednio spakować. Tylko jak spakować całą zawartość naszej szafy do małej walizki? Przede wszystkim, zastanówmy się jaki charakter ma nasz wyjazd? Na wizytę u cioci nie musimy zabierać garsonki i eleganckich półbutów na …

Zakrzepica w ciąży

Jesteś w ciąży i dowiedziałaś się, że masz zakrzepicę? Nie masz pojęcia co to jest zakrzepica i czy jest groźna dla dziecka i ciebie? Z tego artykułu dowiesz się najważniejszych rzeczy na ten temat.

Zakrzepica jest chorobą związaną z nieodpowiednim funkcjonowaniem żył lub tętnic, które to nieprawidłowe działanie powoduje powstawanie skrzepów, a wraz z nimi zatorów, uniemożliwiając prawidłowy obieg krwi w organizmie. Ten nieprawidłowy obieg krwi ma swoje przełożenie na nieprawidłowe funkcjonowanie poszczególnych organów człowieka. Dlatego, jak tylko pojawią się w przypadku zakrzepicy żył objawy, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Problemem jest jednak to, że często we wstępnej fazie choroba rozwija się bezobjawowo. Jeśli chodzi o powstanie zatoru objawy nasilają się w zaawansowanym stadium choroby, prowadząc do nieprzyjemnego bólu.

Dlaczego w ogóle tego typu procesy zachodzą? Jakie są zakrzepicy przyczyny (https://www.zakrzepica24.pl/objawy-i-diagnostyka-zakrzepicy/objawy )? Przyczyny tej choroby mogą być różne, natomiast w przypadku kobiet w ciąży sama ciąża może być główną przyczyną, jako że w tym czasie, wraz z rozwojem płodu zwiększa się nacisk na żyły biodrowe, w związku z czym może pojawić się zakrzep. Dodatkowo, jego wystąpieniu sprzyja gospodarka hormonalna, który w trakcie ciąży zupełnie się zmienia. W efekcie pojawiają się skrzepy, które można usunąć jedynie za pomocą kuracji farmakologicznej. Lekarz przepisuje przyszłej matce konkretne lekarstwa, które powinna zażywać zgodnie z zaleceniami. Kobieta może także wykonać wcześniej badania, dzięki którym będzie mogła sprawdzić czy występują u niej uwarunkowania o podłożu genetycznym związane z chorobami układu krążenia.

Comments are closed.