• Fajne pomysły wakacyjne

    Fajne pomysły wakacyjne

    Bardzo udane wakacje wcale nie muszą być drogie. Wiele osób potrafi wprowadzać w czyn naprawdę bardzo ciekawe i fajne pomysły wakacyjne. Mogą być to pomysły zarówno na wyjazdy do tańszych ośrodków turystycznych, wyjazdy bardziej krajoznawcze czy spędzanie czasu w domu. More from my siteZwykły podróżnikTurystyczne wyprawy z biurem podróżyGrecja oczami turystyEgzotyczne wakacje na każdą kieszeńPielęgnacja …

Zakrzepica w ciąży

Jesteś w ciąży i dowiedziałaś się, że masz zakrzepicę? Nie masz pojęcia co to jest zakrzepica i czy jest groźna dla dziecka i ciebie? Z tego artykułu dowiesz się najważniejszych rzeczy na ten temat.

Zakrzepica jest chorobą związaną z nieodpowiednim funkcjonowaniem żył lub tętnic, które to nieprawidłowe działanie powoduje powstawanie skrzepów, a wraz z nimi zatorów, uniemożliwiając prawidłowy obieg krwi w organizmie. Ten nieprawidłowy obieg krwi ma swoje przełożenie na nieprawidłowe funkcjonowanie poszczególnych organów człowieka. Dlatego, jak tylko pojawią się w przypadku zakrzepicy żył objawy, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Problemem jest jednak to, że często we wstępnej fazie choroba rozwija się bezobjawowo. Jeśli chodzi o powstanie zatoru objawy nasilają się w zaawansowanym stadium choroby, prowadząc do nieprzyjemnego bólu.

Dlaczego w ogóle tego typu procesy zachodzą? Jakie są zakrzepicy przyczyny (https://www.zakrzepica24.pl/objawy-i-diagnostyka-zakrzepicy/objawy )? Przyczyny tej choroby mogą być różne, natomiast w przypadku kobiet w ciąży sama ciąża może być główną przyczyną, jako że w tym czasie, wraz z rozwojem płodu zwiększa się nacisk na żyły biodrowe, w związku z czym może pojawić się zakrzep. Dodatkowo, jego wystąpieniu sprzyja gospodarka hormonalna, który w trakcie ciąży zupełnie się zmienia. W efekcie pojawiają się skrzepy, które można usunąć jedynie za pomocą kuracji farmakologicznej. Lekarz przepisuje przyszłej matce konkretne lekarstwa, które powinna zażywać zgodnie z zaleceniami. Kobieta może także wykonać wcześniej badania, dzięki którym będzie mogła sprawdzić czy występują u niej uwarunkowania o podłożu genetycznym związane z chorobami układu krążenia.

Comments are closed.